Az elmúlt években a LED-ek gyártása és alkalmazása területén lezajlott technológiai fejlődés számos kérdést vet fel nem csak a felhasználói oldalon, de a világítástechnikával foglalkozók részéről is.
A felhasználási területek szakmai kihívásai több kérdést vetnek fel:
• Melyek a LED technológia fejlődésének legújabb irányai?
• Az okos város koncepció és a LED együttes alkalmazása milyen előnyöket rejt magában?
• Milyen valós eredmények kísérik a LED-es közvilágítás korszerűsítéseket?
• A közlekedés mely területén hódítanak a LED-ek?
• Miként alkalmazhatók a LED-ek a sportvilágítás területén?
Számos kérdést tehetünk még fel, de a válaszok nem mindig egyértelműek és nem mindenkinek kedvezők.
A kérdések mellett azonban egyértelmű sikerekről is beszámolhatunk: a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának munkatársai is részt vettek abban a nemzetközi csapatban, mely a Sixtus-kápolna LED világítását megalkotta. Az évi 4,5 millió látogatót vonzó Sixtus-kápolna világítási rendszerének újratervezése során hétezer LED-világítótestet helyeztek el, amelyek immáron nem kizárólag a Michelangelo festette főoltár freskóját, hanem a mennyezeten és a falakon levő festményeket is megfelelően világítják meg.
Napjaink világítási berendezései a fényszennyezés csökkentésének területén is kedvező megítélést érdemelnek ki. Ezen sikerekről, eredményekről is előadások hangzanak el a VI. LED Konferencia programjában, amelyet a Magyar Elektrotechnikai Egyesület Világítástechnikai Társasága rendez 2015. február 3–4-én az Óbudai Egyetem G épületében, a Tavaszmező utcai Campusban (1084 Budapest, Tavaszmező utca 15–17.).
A rendezvény aktualitását talán indokolni sem kell, hiszen a LED-ek egyre növekvő térnyerése önmagában is elegendő érv, ám az idei LED konferenciának két további apropóját is megemlíthetjük, hiszen 2015 a fény nemzetközi éve, illetve a Világítástechnikai Társaság is mérföldkőhöz érkezett, idén ünnepli fennállásának 20. évfordulóját.